Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
8. kolo | Pátek 02.03.2012, 20:00 | Lomnice nad Popelkou
 

HC Čeští Letci - HC Black Rooks Syřenov

4:5 sn

1:0, 2:2, 1:2 - 0:1

Statistiky ze zápasu:

1. třetina
00:47 - 15 Martin Zikmund (Letci) podražení
06:18 - 89 Rostislav Štoček (Syřenov)  nedovolené bránění
07:05 - 15 Martin Zikmund - 17 Pavel Hanyš 1:0
12:52 - 7 Dan Fišar (Letci) podražení
12:52 - 33 Jiří Novák (Letci) podražení
13:45 - 88 Martin Páv (Syřenov) hákování

2. třetina
15:32 - 39 Petr Martinec (Syřenov) podražení
16:59 - 85 Tomáš Syrůček 2:0
20:38 - 13 Lukáš Zajíc - 17 Pavel Hanyš 3:0
21:28 - 7 Dan Fišar (Letci) nedovolené bránění
21:48 - 24 Jakub Bláha - 27 Pavel Pešek 3:1
22:52 - 13 Tomáš Albrecht 3:2

25:51 - 2 min. Letci - příliš mnoho hráčů na ledě

3. třetina
36:17 - 2 min. Syřenov - příliš mnoho hráčů na ledě
36:22 - 13 Tomáš Albrecht (Syřenov) zdržování hry
38:12 - 89 Rostislav Štoček (Syřenov) napadení
38:27 - 89 Lukáš Karban - 10 Petr Plecháč 4:2
39:59 - 89 Lukáš Karban (Letci) držení
42:22 - 71 Svatopluk Horáček (Letci) hákování
43:04 - 39 Petr Martinec 4:3
44:28 - 13 Tomáš Albrecht - 27 Pavel Pešek 4:4


Rozhodující nájezd:
13 - Tomáš ALbrecht 4:5

Diváci: 115

HC Čeští Letci: Frýba - Syrůček, Těhník, Kohút M., Zikmund, Horáček, Karban, Zajíc, Mizera, Fišar, Hanyš, Plecháč, Dytrych

HC Black Rooks Syřenov: Šíma - Mizera Zdeněk, Mizera Robert, Láska, Švandrlík, Vejnar, Fišar, Skalický, Novák, Páv, Albrecht, Martinec, Bláha, Štoček, Pešek

Komentář
 
 
 

Zápas, který by mohl nést přívlastek „předčasné finále“ se nesl ve znamení velké bitvy za podpory více jak stovky fanoušků z obou fanklubů. Havrani předvedli obrovskou vůli po vítězství a dokázali zápas otočit ve svůj prospěch i přesto, že prohrávali 0:3 a dvě minuty před koncem 2:4! Byl to souboj především gólmanů, ze kterého zcela jasně vyšel vítězně syřenovský Petr Šíma, zatímco na druhé straně nezvykle propadl ze svých výborných výkonů Martin Frýba. Jeho závěrečná minela při vyjetí z brány, při které Syřenov srovnal stav zápasu na 4:4, stála Letce vítězství.

První třetina v úvodu patřila Syřenovu, kdy Letce na několik dlouhých minut uzavřeli v obraně. Napomohlo jim k tomu vyloučení Zikmunda za podražení. Jejich tlak vyšel na prázdno a naopak podle pravidla „nedáš – dostaneš“ se Letci ujali vedení v 8. minutě, kdy se trefil kapitán Martin Zikmund. Jeho střelu z dálky Šíma neviděl. V závěru třetiny se vylučovalo nejprve na obou stranách – ve stejnou chvíli odešli na trestnou Jiří Novák s Danem Fišarem a ke konci třetiny Letci nevyužili přesilovku při vyloučení syřenovského Martina Páva za hákování.

V úvodu druhé třetiny při vyloučení Petra Martince za podražení, prošla za brankovou čáru přes chumel hráčů před Šímou dělovka Tomáše Syrůčka. Jeho střela nad lapačku byla nechytatelná – 2:0. V šesté minutě pak Letci dokázali skóre navýšit dokonce na rozdíl tří branek! Syřenovský Jiří Novák nastřelený puk tečoval bruslí přímo na hůl Pavla Hanyše a ten se ocitl Šímovi v nájezdu tváří v tvář. Šíma se v lehu pokusil puk Hanyšovi vypíchnout, ale Hanyš se přesto dostal ke střele, která skončila na tyči. K odraženému puku se nejdříve dostal letec Lukáš Zajíc a střelou do prázdné klece zvýšil na 3:0! V této chvíli patřil obdiv syřenovským Havranům, kteří ani za tohoto nepříznivého vývoje nepropadli na střídačce panice a vzájemné kritice. Naopak se ještě víc burcovali k nástupu a ten se jim po bezmála jedné minutě podařil při přesilovce, kdy znovu putoval na trestnou Dan Fišar, tentokráte za nedovolené bránění. Jakub Bláha dal střelou švihem z dálky Martinovi Frýbovi jesle – 3:1. Uplynulo pouhých 50 vteřin, když Petr Plecháč nešťastně nahrál ve vlastní obraně Tomášovi Albrechtovi a jeho střela z mezikruží skončila znovu za Frýbovými zády – 3:2! Navíc ještě dostali šanci ke srovnání při následné přesilovce, kdy byli Letci potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě.

Závěrečná třetina přinesla napínavou bitvu, ve které zase naopak Letci měli možnost vyžít přesilovku a to hned dvojnásobnou! První trest pro Syřenov přišel za příliš mnoho hráčů na ledě a druhý za zdržování hry, když Albrecht vyhodil puk za mantinel. Letci uzavřeli před Šímou zámek, ale obětavé zákroky obránců a skvělý Šíma v bráně vytvořili nepropustnou zeď. Při bránění se ale dopustil napadení Rostislav Štoček a Letci měli možnost další přesilovky, kterou již dokázali využít. Lukáš Karban střelou k tyči zvýšil na 4:2.

Do konce zbývalo dvě a půl minuty, když Letce oslabil Svatopluk Horáček za hákování. Při střídání soupeře ujel podél mantinelu syřenovský Petr Martinec a svoji sólo akci zakončil gólem – 4:3. Drama vyvrcholilo půl minuty před sirénou, kdy Martin Frýba povyjel daleko z brány proti Tomášovi Albrechtovi, ačkoliv za zády měl kromě vlastních obránců ještě další dva Havrany. Místo přihrávky objel Frýbu a zakončoval sám do prázdné brány – 4:4! Dokonalý obrat pak dovršil Syřenov v nájezdech, když jediným úspěšným střelcem nájezdů se stal Tomáš Albrecht, čímž dovršil svůj hattrick v zápase - 4:5. Nájezdy neproměnili ze strany Syřenova Štoček s Bláhou a z Letců nedokázala Šímu překonat celá první útočná lajna ve složení Zikmund – Fišar – Plecháč.

Přestože Letci ztratili vyhraný zápas, předvedli výborný výkon, kde jen malý krůček zaostali za týmem, který prokázal nezlomnou vůli a hlad po skalpu soupeře.

 
 
 
Ohlasy

 
 

Vlastimil Švandrlík /Black Rooks Syřenov/

Obě mužstva podala skvělý výkon. Byl to opravdu mimořádný zápas se šťastným koncem pro nás, který jsme ale podpořili velkou vůlí bojovat až do konce.Včera se ukázalo v čem je naše síla a to je bojovnost a Velké Srdce které do hry dáváme. Musím vyzdvihnout hru našeho brankáře Petra Šímy, který svým obdivuhodným výkonem nás stále držel v zápase a nakonec ho rozhodl. Další kapitolou byli fanoušci - to byla paráda! Někdo od nás jich napočítal dokonce 125, ale opravdu fandících diváků. Myslím, že takových zápasů LHL moc nepamatuje, snad jedině loňské finále! Chci tím všem fanouškům obou táborů poděkovat za to, jakou kulisu a podporu nám vytvořili. Děkuji za Black Rooks za parádní a korektní zápas a přeji hodně štěstí v zápasech s ostatníma :-) a třeba znovu ve finále!

Aktuální články
Letci ve své 5. sezóně v LHL získávají bronzové medaile

V sobotu 2. dubna 2016 na závěrečném večeru pořádaném v Novopackých Sklepích trenér Českých Letců Jaroslav Kozák předal týmu...

 
Martin Holoska dal Letcům připomenout doby, kdy jim sázel jeden gól za druhým. Letci titul neobhájí.

Těpeře vyhrály oba semifinálové zápasy – 4:1 a 6:1. Přestože výsledek druhého zápasu vypadá jednoznačně, tak Letci přes polovinu...

 
Jedinou trefu za Letce dává Petr Fejfar, Těpeře se ujímají vedení v SMF sérii

Do prvního zápasu semifinálové série druhého (Těpeře) se třetím (Letci) týmem LHL vstoupili Letci v té nejlepší možné sestavě a...

 
Gordie Howe Letců „Beny“ zachránil svůj tým od porážky vyrovnávacím gólem a proměněným nájezdem!
 
Zápasy
Lomnická hokejová liga | Sobota 12.03.2016, 19:45
HC Čeští Letci - Sokol Těpeře
1:6 (1:0, 0:3, 0:3)
 
Lomnická hokejová liga | Úterý 08.03.2016, 20:15
HC Čeští Letci - Sokol Těpeře
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
 
 
HC Čeští letci - kontakt: petr.cepek@centrum.cz RSS