Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
7. kolo | Pondělí 27.02.2012, 19:00 | Lomnice nad Popelkou
 

HC Čeští Letci - Sokol Těpeře

3:1

1:0, 0:0, 2:1

Statistika ze zápasu:

1. třetina
09:00 - 71 Svatopluk Horáček - 6 Roman Blažek - 13 Lukáš Zajíc 1:0
13:55 - 6 Roman Blažek (Letci) hákování

2. třetina
23:51 - 89 Lukáš Karban (Letci) podražení

3. třetina
32:07 - 14 Petr Bosák (Těpeře) hákování
36:47 - 11 Jan Ulman (Těpeře) zdržování hry
37:45 - 15 Martin Zikmund - 89 Lukáš Karban 2:0
38:06 - 11 Jan Ulman - 83 Martin Holoska 2:1
39:03 - Letci - příliš mnoho hráčů na ledě
44:28 - 71 Svatopluk Horáček - 10 Petr Plecháč - 85 Tomáš Syrůček 3:1

Diváci: 45

HC Čeští Letci: Frýba - Syrůček, Těhník, Kohút M., Zikmund, Horáček, Sedláček, Karban, Zajíc, Blažek, Hanyš, Plecháč, Dytrych

Sokol Těpeře: Ulman Jiří - Boudík, Zeman, Holoska, Hriník, Broučil, Bosák, Vávra, Šikola, Ulman Jan, Zbroj

Komentář
 
 
 

V zápase jsme měli možnost vidět tým Letců tak, jak jej známe z vítězné sedmizápasové série. Zápas s Grizzlies byl zapomenut. Začínalo se od nuly a Letci bezezbytku splnili úspěšnou strategii kouče Jardy Kozáka a dokázali eliminovat nejlepšího střelce Těpeř Martina Holosku, který v základní skupině dokázal Letcům nasázet 5 gólů!. „Když bude na ledě, nespustíte z něj oči, pořád bude někdo, kdo bude u něho“, tak nabádal své svěřence Jarda Kozák v šatně před zápasem.

Zápas byl urputnou taktickou bitvou. Svůj den měl Svatopluk Horáček, který se do sítě soupeře trefil hned dvakrát. Poprvé se tak stalo v deváté minutě, kdy celou akci rozjel Lukáš Zajíc. Vybojoval puk u mantinelu a poslal ho do jízdy Horáčkovi. Ten při akci dva na jednoho poslal puk na druhé straně najíždějícímu Romanu Blažkovi, proti kterému si brankař Těpeř Jiří Ulman povyjel, aby mu zmenšil střelecký úhel. Blažek místo střely volil přihrávku volnému Horáčkovi a po jeho střele prošel puk Ulmanovi mezi betony – 1:0. Závěr první třetiny si odseděl Blažek za hákování.

Ve druhé třetině pokračovala vyrovnaná bitva, ve které měli Letci minimálně dvě gólové šance. Při jedné z nich se netrefil Pavel Hanyš a při druhé se do obrovské šance dostal Martin Kohút. Ve chvíli, kdy se objevil sám před Ulmanem, těpeřský gólman si v pádu na zem kopl bruslí do tyče u brány a puk, který by jinak směřoval do brány, šel mimo. Letci ustáli v polovině druhé třetiny oslabení při vyloučení Lukáše Karbana za podražení.

V úvodu třetí třetiny nevyužili Letci první přesilovku při vyloučení těpeřského Petra Bosáka za hákování. Druhou přesilovku z osmé minuty, kdy šel na trestnou Jan Ulman za vyhození puku za mantinel, však Letci využít dokázali. Lukáš Karban poslal puk zpoza brány na najíždějícího Martina Zikmunda, který bekhendovou střelou pod padajícím Ulmanem zvýšil na 2:0. Těpeře ale bleskově odpověděly. Ke slovu se dostal Martin Holoska, který dostal nahrávku od spoluhráče za Frýbovou bránou. Povyjel si a nasměroval puk do chumlu před bránou, kde Jan Ulman pohotově tečoval – 2:1. Oba góly od sebe dělilo pouhých 21 vteřin! Letci vzápětí pykali za šest hráčů v poli a Těpeře měly další dvě minuty na vyrovnání. Skóre však zůstalo nezměněno až do poslední minuty zápasu, kdy Letci dokázali zápas definitivně rozhodnout ve svůj prospěch. Horáček nahrával křižmo Plecháčovi před bránu soupeře, puk ale po teči jednoho z obránců zamířil za bránu. Ulman čekal od Plecháče střelu a proto šel na zem. Při následné nahrávce Plecháče zpoza brány na Horáčka se již nestačil do brány vrátit a tak úspěšný střelec nemohl minout – 3:1.

Letci vybojovali cenné vítězství a vydařila se jim odveta z prvního vzájemného zápasu, kdy Těpeřím podlehli 4:7. Jediným „šrámem“ na vítězství Letců je odstoupení ze hry útočníka Romana Blažka, který si v první třetině obnovil letité zranění kolene a bude se muset podrobit operaci. V zápase z důvodů zranění nemohli nastoupit ani Zdeněk Václavec a Josef Křížek, který si odnesl ze zápasu s Grizzlies dvě zlomená žebra. I přesto, že se hrálo všední den, přijeli fanoušci nejen od Letců, ale byly slyšet i fanoušci Těpeř, což zvedlo celkovou atmosféru zápasu.

Výkon rozhodčích se většinou komentuje v případech, kdy se některému z týmů nelíbí jejich verdikty, v dnešním zápase to ale byl z jejich strany bezchybný výkon, který si zaslouží uznání.

Aktuální články
Letci ve své 5. sezóně v LHL získávají bronzové medaile

V sobotu 2. dubna 2016 na závěrečném večeru pořádaném v Novopackých Sklepích trenér Českých Letců Jaroslav Kozák předal týmu...

 
Martin Holoska dal Letcům připomenout doby, kdy jim sázel jeden gól za druhým. Letci titul neobhájí.

Těpeře vyhrály oba semifinálové zápasy – 4:1 a 6:1. Přestože výsledek druhého zápasu vypadá jednoznačně, tak Letci přes polovinu...

 
Jedinou trefu za Letce dává Petr Fejfar, Těpeře se ujímají vedení v SMF sérii

Do prvního zápasu semifinálové série druhého (Těpeře) se třetím (Letci) týmem LHL vstoupili Letci v té nejlepší možné sestavě a...

 
Gordie Howe Letců „Beny“ zachránil svůj tým od porážky vyrovnávacím gólem a proměněným nájezdem!
 
Zápasy
Lomnická hokejová liga | Sobota 12.03.2016, 19:45
HC Čeští Letci - Sokol Těpeře
1:6 (1:0, 0:3, 0:3)
 
Lomnická hokejová liga | Úterý 08.03.2016, 20:15
HC Čeští Letci - Sokol Těpeře
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
 
 
HC Čeští letci - kontakt: petr.cepek@centrum.cz RSS