Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
6. kolo | Neděle 12.02.2012, 18:00 | Lomnice nad Popelkou
 

HC Čeští Letci - Grey Grizzlies Hořice

1:4

0:1, 0:2, 1:1

Statistika ze zápasu:

1. třetina
04:55 - 5 Ondřej Kopecký (Grizzlies) napadení
06:04 - 7 Daniel Fišar (Letci) sekání
12:08 - 9 Josef Křížek (Letci) napadení
14:03 - 78 Richard Čihák - 7 Daniel Molič - 2 Jan Karban 0:1

2. třetina
15:47 - 67 Martin Kohút (Letci) příliš mnoho hráčů na ledě
16:27 - 7 Daniel Molič - 16 Vladimír Rösel 0:2
17:06 - 59 Marek Palouš (Grizzlies) vysoká hůl - 4 minuty
19:11 - 2 Jan Karban 0:3
23:05 - 13 Lukáš Zajíc (Letci) příliš mnoho hráčů na ledě

3. třetina
30:33 - 23 Zdeněk Václavec (Letci)  sekání
31:03 - 11 Josef Erben (Grizzlies) nedovolené bránění
33:26 - 77 Petr Pospíšil (Grizzlies) vysoká hůl
33:45 - 7 Daniel Fišar - 77 Lukáš Těhník 1:3
36:19 - 77 Petr Pospíšil (Grizzlies) hrubost
36:19 - 12 Daniel Mizera (Letci)  hrubost
36:50 - 71 Svatopluk Horáček (Letci) nedovolené bránění
39:16 - 7 Daniel Fišar (Letci) napadení + O.T. nesp. chování
39:25 - 13 Radek Bělina - 59 Marek Palouš - 77 Petr Pospíšil 1:4

Diváci: 35

HC Čeští Letci: Frýba - Tějník, Kohút Martin, Horáček, Sedláček, Václavec, Karban, Zajíc, Mizera, Blažek, Fišar, Křížek, Hanyš, Plecháč, Dytrych

Grey Grizzlies Hořice: Strnad - Jalový, Pospíšil, Rösel, Palouš, Erben, Čihák, Molič, Karban Jan, Kopecký, Bělina

Komentář
 
 
 

Zatímco se Grizzlies ve druhé fázi LHL příliš nedaří, tak Letci se nesli na vítězné vlně, která do dnešního zápasu čítala sedm vítězství v řadě! Letcům však oproti předchozím zápasům chyběla šťáva, údernost a patřičný hlad po vítězství. Jakoby čekali, že další vítězství spadne do klínu samo. A toho Grizzlies bojující stále o první osmičku bezezbytku využili.

Především v první třetině byla hra Letců oproti předchozím zápasům k nepoznání. Mdlý výkon, bez dostatečného důrazu, bez kombinací, bez nápadu – to vše jakoby poukazovalo na absenci kapitána Martina Zikmunda, nebo na nedostačující motivaci. Po prvních třech vyloučených – jednoho z řad Grizzlies a dvou ze strany Letců přišla minutu před koncem první třetiny branka z hole Richarda Čiháka. Hořický Daniel Molič udělal kličku na obránce a nahrával zcela volnému Čihákovi, který stál nepokrytý asi metr před bránou – 0:1.

Ačkoliv se hra Letců ve druhé třetině zlepšila, všechny jejich akce končily na výborném Zdeňku Strnadovi v brance Grizzlies a na chybách, především při střídání, kdy hned dvakrát ve druhé třetině pykali za příliš mnoho hráčů na ledě! Při prvním vyloučení tuto chybu Grizzlies trestali druhou brankou. Daniel Molič pálil od modré a puk se odrazil od betonu Martina Frýby v bráně Letců. Molič obklopen třemi přihlížejícími hráči Letců, dojel pohotově jako první k odraženému puku a do odkryté brány zvýšil na 0:2. Frýba nevěděl, kde má puk a ve chvíli, kdy se po něm otáčel za sebe, tak Molič dorážel.

Půlminuty na to se vracel z ledu se zakrváceným nosem Petr Plecháč a za vysokou hůl odcházel na trestnou lavici Marek Palouš na 4 minuty. Místo toho, aby Letci dali kontaktní gól, tak zaspali v obraně a přibližně v polovině oslabení nechali ujet Jana Karbana. Ten střelou nad beton, ve chvíli, kdy šel Frýba do rozkleku, zvýšil už na 0:3! Následovalo další vyloučení Letců za příliš mnoho hráčů na ledě, které zůstalo ze strany Grizzlies nepotrestáno.

Bouře v šatně mezi druhou a třetí třetinou zůstala v závěrečné třetině bez efektu. Čestný úspěch oranžových dával ve 4. minutě závěrečného dějství Daniel Fišar, když při závaru před bránou našel skulinku mezi tyčí a betonem Strnada – 1:3. Letci se dostali do svého tempa a na ledě se přiostřilo. Za hrubost putovala na trestnou lavici dvojice Petr Pospíšil a Daniel Mizera. Vzápětí dostal dvě minuty za nedovolené bránění Svatopluk Horáček a snaha Letců o korigování výsledku šla vniveč. Pět minut před koncem navíc dostal trest 2 min. + do konce zápasu Daniel Fišar, kdy byl velice přísně potrestán za napadení a následné víceméně oprávněné protesty. V důsledku to znamená stopku na další utkání, což bude proti Těpeřím citelné oslabení. Při jeho vyloučení zvýšili Grizzlies na konečných 1:4. Nejprve Petr Pospíšil zachytil na modré špatnou rozehrávku Letců, nahrál na levé křídlo Markovi Paloušovi a ten křižnou přihrávkou poslal puk před bránu do jízdy Radkovi Bělinovi, který se nemýlil.

Zasloužené vítězství přineslo Hořicím důležité tři body a pro Letce výstrahu do dalších zápasů.

 
 
 
Ohlasy

Petr Čepek (HC Čeští Letci)

Blahopřeji soupeři k výborně sehranému utkání. Grizzlies působili herně vyzrálejším dojmem, jejich akce nepostrádali hlavu ani patu a Zdeněk Strnad v jejich bráně měl výborné zákroky.

Na druhou stranu náš trenér nedokázal zareagovat na vývoj zápasu a přizpůsobit tomu do závěrečné třetiny sestavu. Nelze však opominout předchozí úspěchy týmu, na kterých měl velký podíl. V zápase nám chyběl kapitán a nejlepší střelec Martin Zikmund.

 
 

Richard Čihák (Grey Grizzlies Hořice)

Před zápasem jsme si v kabině řekli, že budeme hrát ze zabezpečené obrany. Útočníci se musí vracet a pomoci bránit. Poctivý přístup k zápasu se nám vyplatil.

V prvních minutách utkání oba týmy čekaly, co se bude dít. My jsme pouze v deseti lidech evidentně šetřili síly a nikam nepospíchali, soupeř se této taktice přizpůsobil.Letci pasivní hrou jak v útoku tak i obraně nebyli schopni tvořit a proto doplatili na vlastní chyby. Všechny naše branky padly, když nebyly počty hráčů na ledě vyrovnány. Třikrát jsme poslali soupeřova hráče z trestné lavice dříve než uplynul trest a jednou skorovali ve vlastním oslabení.V celém zápase rozhodla druhá třetina, kde jsme získaly rozhodující náskok. V té třetí si již vítězství jen pohlídali. Jsme si vědomi, že v této soutěži každý dobře odehraný zápas posiluje, proti jakémukoli soupeři ať už zápas dopadne jak chce.

Aktuální články
Letci ve své 5. sezóně v LHL získávají bronzové medaile

V sobotu 2. dubna 2016 na závěrečném večeru pořádaném v Novopackých Sklepích trenér Českých Letců Jaroslav Kozák předal týmu...

 
Martin Holoska dal Letcům připomenout doby, kdy jim sázel jeden gól za druhým. Letci titul neobhájí.

Těpeře vyhrály oba semifinálové zápasy – 4:1 a 6:1. Přestože výsledek druhého zápasu vypadá jednoznačně, tak Letci přes polovinu...

 
Jedinou trefu za Letce dává Petr Fejfar, Těpeře se ujímají vedení v SMF sérii

Do prvního zápasu semifinálové série druhého (Těpeře) se třetím (Letci) týmem LHL vstoupili Letci v té nejlepší možné sestavě a...

 
Gordie Howe Letců „Beny“ zachránil svůj tým od porážky vyrovnávacím gólem a proměněným nájezdem!
 
Zápasy
Lomnická hokejová liga | Sobota 12.03.2016, 19:45
HC Čeští Letci - Sokol Těpeře
1:6 (1:0, 0:3, 0:3)
 
Lomnická hokejová liga | Úterý 08.03.2016, 20:15
HC Čeští Letci - Sokol Těpeře
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
 
 
HC Čeští letci - kontakt: petr.cepek@centrum.cz RSS