Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Do třetice Roztoky Letce porazily, na porážce 1:5 se podepsala prachbídná účast hráčů

02.02.2016 | Petr Čepek

Letci se v zápase s dlouhodobě vedoucím týmem soutěže postarali o klubový rekord, když na zápas dorazilo 7 hráčů do pole + brankář! V průběhu druhé třetiny se připojil Radek Drusan a Letci pokračovali v osmi. Roztokům stačil výkon na půl plynu, aby bezpečně zvítězili 5:1. Malá účast hráčů se dá považovat i za selhání vedení týmu.

První branku Letci inkasovali v 5. minutě. Martin Vencl nahazoval puk od zadního mantinelu před bránu. U skákajícího kotouče byl první Petr Hlaváč a střelou z mezikruží nad lapačku dal na 0:1. V první třetině měly ještě jednu obrovskou šanci Roztoky, když se po nahrávce od pravého křídla ocitl zcela sám před Ondrou Barkmanem Jiří Jakubec. Zvedl puk pod víko, ten se od horní tyče odrazil a dopadl před brankovou čáru za gólmanova záda. Barkman se stačil rychle zorientovat a puk přikrýt lapačkou.

V 6. minutě druhé třetiny pálil z vnější strany kruhu Lubomír Bušek a puk našel skulinu mezi tyčí a Barkmanovým ramenem – 0:2. Letcům, kterým se střídali jen dva hráči, oproti první třetině evidentně došly síly a Roztoky navyšovaly skóre. 5 minut před koncem druhé třetiny to byla nejprve blesková nahrávka od Marka Rychlovského na Jiřího Klazara, který zůstal před Ondrou Barkmanem nikým nepokrytý. Klazar střelou z voleje vymetl vzdálenější růžek Barkmanovy brány – 0:3. Dvě minuty před sirénou pak Ondra Barkman rozehrával puk za svojí bránou a poslal ho podél mantinelu. K puku měl nejblíž Martin Blažej, ještě se ho snažil zastavit Vojtěch Žilák, ale bylo pozdě. Blažej si najel do kruhu a bekhendovou střelou pod víko zvýšil na 0:4.

O čestný úspěch Letců se postaral Lukáš Karban v 6. minutě třetí třetiny. Lukáš Zajíc nahrával zpoza Teichmanovy brány do kruhu na Ondřeje Srba. Jeho střelu z dálky Michal Teichman vyrazil. První dorážka z hole Lukáše Dubravského nevyšla a až na druhý pokus doklepl puk za čáru do odkryté klece Lukáš Karban – 1:4. Letci přidali, ale na nějaké zdramatizování zápasu nebyly síly a ani čas. Tečku za zápasem udělal minutu před koncem gól Jana Žďáry. Jiří Jakubec mu nahrával od mantinelu a Žďára zvedl puk nad gólmana pod víko – 1:5.

V zápase padl další rekord ze vzájemných zápasů - v počtu vyloučených. Na trestnou lavici putovali pouze tři hráči (2 Letci a 1 hráč Roztok). Roztoky tak evidentně nešly do těla, nemusely. Letci jim dopřáli body (né ti co byli na ledě, ale ti co nepřišli), které Roztoky potřebují k prvnímu místu – na paty jim totiž šlapou Těpeře. 
Aktuální články
Letci ve své 5. sezóně v LHL získávají bronzové medaile

V sobotu 2. dubna 2016 na závěrečném večeru pořádaném v Novopackých Sklepích trenér Českých Letců Jaroslav Kozák předal týmu...

 
Martin Holoska dal Letcům připomenout doby, kdy jim sázel jeden gól za druhým. Letci titul neobhájí.

Těpeře vyhrály oba semifinálové zápasy – 4:1 a 6:1. Přestože výsledek druhého zápasu vypadá jednoznačně, tak Letci přes polovinu...

 
Jedinou trefu za Letce dává Petr Fejfar, Těpeře se ujímají vedení v SMF sérii

Do prvního zápasu semifinálové série druhého (Těpeře) se třetím (Letci) týmem LHL vstoupili Letci v té nejlepší možné sestavě a...

 
Gordie Howe Letců „Beny“ zachránil svůj tým od porážky vyrovnávacím gólem a proměněným nájezdem!
 
Zápasy
Lomnická hokejová liga | Sobota 12.03.2016, 19:45
HC Čeští Letci - Sokol Těpeře
1:6 (1:0, 0:3, 0:3)
 
Lomnická hokejová liga | Úterý 08.03.2016, 20:15
HC Čeští Letci - Sokol Těpeře
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
 
 
HC Čeští letci - kontakt: petr.cepek@centrum.cz RSS