Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Letci nedali Sklopísku Střeleč šanci a vítězí 5:1

17.01.2016 | Petr Čepek

První lajna Letců ve složení Martin Lepka – Aleš Rejthárek a Daniel Mácha zatápěla soupeři od prvního hvizdu rozhodčího a Sklopísku nastřílela 4 branky. O rozhodčích se moc nepíše, ale rovněž je třeba vyzdvihnout jako vždy kvalitní výkon sudího Vladimíra Mařana. V zápase šlo o důležité body do postupové čtyřky a po vítězství se Letci dostali na průběžné třetí místo o bod právě před Sklopísek Střeleč.

První branka padla v úvodu třetí minuty. Lukáš Hlavatý chyboval při rozehrávce ve vlastní třetině, k puku se dostal Martin Lepka a nahrával podél mantinelu do rohu kluziště na Aleše Rejthárka. Mezitím si Martin Lepka nabruslil do kruhu, kam mu Rejthárek puk vrátil a střelou z voleje vymetl levý růžek Hureiovy brány – 1:0. V 5. minutě nahrával Dan Mácha na levé křídlo na Aleše Rejthárka, Petr Hurei byl povyjetý proti Rejthárkovi, který mezitím nahrával na druhou stranu brány Martinu Lepkovi, pro kterého již nebyl problém usměrnit puk do odkryté klece – 2:0. 


Ve druhé třetině se začalo vylučovat. Ve 3 minutě odešel na trestnou lavici Petr Starý, za vysokou hůl dostal 2+2 minuty. Letci sice dokázali přesilovku bleskově zužitkovat, ale branka nebyla uznána, protože se „zasekla“ časomíra a neběžel čas. V 9. minutě druhé třetiny se povedlo Letcům přečíslení dva na jednoho. Po pravém křídle ujel Lukáš Žďárský a přes bránícího Petra Starého nahrával na Vojtu Žiláka najíždějícího na bránu Střelče. Petr Hurei šel do rozkleku a Vojta Žilák zakončil bekhendovou střelou do černého – 3:0. Tři minuty před sirénou odešel na trestnou lavici Lukáš Hlavatý za držení a Letci dokázali početní výhodu využít. Zdeněk Rozsypal nastřeloval z kruhu před bránu, kde puk nasměroval k tyči Dan Mácha – 4:0.

V úvodu závěrečného dějství měla Střeleč čtyřminutovou přesilovku při vyloučení Lukáše Zajíce za vysokou hůl, ale Letci dlouhou hru v oslabení zvládli bez inkasované branky. V polovině třetiny si z rohu kluziště nabruslil před bránu Dan Mácha a bekhendovou střelou zvedl puk pod víko – 5:0. O půl minutu později se podařilo Sklopísku vstřelit čestný úspěch. Do sólového úniku se dostal Erik Body, ale Ondřej Barkman jeho „nájezd“ vychytal a puk vyrazil. K dorážce se ale vzápětí dostal Vojtěch Mašek a poslal puk do odkryté brány – 5:1. Zbytek zápasu si již Letci pohlídali.
 
Aktuální články
Letci ve své 5. sezóně v LHL získávají bronzové medaile

V sobotu 2. dubna 2016 na závěrečném večeru pořádaném v Novopackých Sklepích trenér Českých Letců Jaroslav Kozák předal týmu...

 
Martin Holoska dal Letcům připomenout doby, kdy jim sázel jeden gól za druhým. Letci titul neobhájí.

Těpeře vyhrály oba semifinálové zápasy – 4:1 a 6:1. Přestože výsledek druhého zápasu vypadá jednoznačně, tak Letci přes polovinu...

 
Jedinou trefu za Letce dává Petr Fejfar, Těpeře se ujímají vedení v SMF sérii

Do prvního zápasu semifinálové série druhého (Těpeře) se třetím (Letci) týmem LHL vstoupili Letci v té nejlepší možné sestavě a...

 
Gordie Howe Letců „Beny“ zachránil svůj tým od porážky vyrovnávacím gólem a proměněným nájezdem!
 
Zápasy
Lomnická hokejová liga | Sobota 12.03.2016, 19:45
HC Čeští Letci - Sokol Těpeře
1:6 (1:0, 0:3, 0:3)
 
Lomnická hokejová liga | Úterý 08.03.2016, 20:15
HC Čeští Letci - Sokol Těpeře
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
 
 
HC Čeští letci - kontakt: petr.cepek@centrum.cz RSS