Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V 51 letech střílí veterán Letců Zdeněk Václavec proti Jilemnici hattrick!

18.10.2015 | Petr Čepek

Zápas, který byl až do poloviny závěrečné třetiny vyrovnaný, kdy Letci vedli pouze o jednu branku, odehrály týmy v pouhých osmi hráčích do pole. Stínem na zápase bylo ošklivé zranění Ondřeje Srba, který dostal pukem z bezprostřední blízkosti do kotníku a musela přijet záchranná služba. Většinu třetí třetiny tak odehráli Letci v sedmi hráčích a Jilemnice se mohla pokusit o senzační výsledek s obhájcem titulu.

První branku zápasu dával v 6 minutě David Skalický po té, co se Jilemnice usadila v obranné třetině Letců. Jeho střelu z kruhu do vzdálenějšího růžku nestačil Ondřej Barkman pokrýt – 0:1. Teprve až v 10. minutě se Letcům podařilo stav zápasu srovnat. Zdeněk Václavec tečoval střelu Ondřeje Srba před jilemnickou bránou – 1:1.

Ve druhé třetině poslal Letce do vedení opět Zdeněk Václavec.  Z levého kruhu mu na pravé křídlo nahrával Ondřej Srb a Václavec střelou z voleje dal na 2:1. Třetí gól Letců dal Aleš Rejthárek, když zachytil rozehrávku soupeře v jeho obranném pásmu a přes skrumáž hráčů prostřelil Jiřího Novotného v bráně Jilemnice – 3:1. V polovině zápasu dovršil svůj hattrick Zdeněk Václavec. Pohotovou tečí po střele Petra Fejfara usměrnil puk za čáru – 4:1. Jilemničtí našli odpověď na tříbrankové vedení soupeře 40 vteřin před sirénou. František Augustin mladší se rozjel přes celé hřiště a parádní střelou vymetl vzdálenější růžek branky Letců – 4:2.

V závěrečné třetině po zranění Ondřeje Srba snížila Jilemnice na rozdíl jediné branky. Letcům zaspala obrana a soupeř toho využil k přečíslení. Nejprve se pokoušel zakončit bekhendovou střelou Ondřej Skalický, jeho střelu ale Barkman vyrazil. K odraženému puku se dostal Říha a po jeho střele z mezikruží nad ležícího Barkmana bylo najednou nečekané drama – 4:3!!  Letci ale dokázali během dvou minut odpovědět a do dvoubrankového vedení je poslal kapitán Lukáš Karban – 5:3. Ve 42. minutě se Letcům naskytla příležitost k přesilové hře 5 na 3. Nejprve šel sedět František Augustin mladší za podržení a minutu po něm Jan Metelka za vysokou hůl. Petr Fejfar pálil od modré a Lukáš Karban tečoval střelu nad pravý beton Jiřího Novotného – 6:3.

Letci mohli vyhrát výraznějším rozdílem, neboť po dalších třech střelách Aleše Rejthárka zazvonila tyč. Na druhé straně i Jilemnice měla hodně šancí, které dokázal zlikvidovat Ondřej Barkman. Vynikající výkon podal Zdeněk Václavec, který i přes svůj věk dokazuje, jak je platným hráčem týmu a to navíc celý zápas i odkoučoval. Hráči rovněž mohli již potřetí za sebou ocenit práci Miloše Pačesného na střídačce, který se nejen perfektně ujal práce kustoda, ale i po celou dobu co na lavici ležel zraněný Ondřej Srb, ledoval mu zranění a staral se o něj. Za to mu patří velké poděkování.

 
Aktuální články
Letci ve své 5. sezóně v LHL získávají bronzové medaile

V sobotu 2. dubna 2016 na závěrečném večeru pořádaném v Novopackých Sklepích trenér Českých Letců Jaroslav Kozák předal týmu...

 
Martin Holoska dal Letcům připomenout doby, kdy jim sázel jeden gól za druhým. Letci titul neobhájí.

Těpeře vyhrály oba semifinálové zápasy – 4:1 a 6:1. Přestože výsledek druhého zápasu vypadá jednoznačně, tak Letci přes polovinu...

 
Jedinou trefu za Letce dává Petr Fejfar, Těpeře se ujímají vedení v SMF sérii

Do prvního zápasu semifinálové série druhého (Těpeře) se třetím (Letci) týmem LHL vstoupili Letci v té nejlepší možné sestavě a...

 
Gordie Howe Letců „Beny“ zachránil svůj tým od porážky vyrovnávacím gólem a proměněným nájezdem!
 
Zápasy
Lomnická hokejová liga | Sobota 12.03.2016, 19:45
HC Čeští Letci - Sokol Těpeře
1:6 (1:0, 0:3, 0:3)
 
Lomnická hokejová liga | Úterý 08.03.2016, 20:15
HC Čeští Letci - Sokol Těpeře
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
 
 
HC Čeští letci - kontakt: petr.cepek@centrum.cz RSS