Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Obhájce titulu mění název - HC Čeští Letci z Podkrkonoší

26.08.2015 | Petr Čepek

Do nové sezóny zbývá cca jeden měsíc a pro Letce to bude první sezóna, kdy nenastoupí jako HC Čeští Letci Nová Paka, ale jako HC Čeští Letci z Podkrkonoší. O změně názvu se uvažovalo již minulou sezónu, především jsme se snažili jednat ve Staré Pace se Sokolem. Odehrála se jedna schůzka, po které jsme zvážili, že čtvrtá sezona se odehraje ještě s původním názvem týmu.

Proč HC Čeští Letci z Podkrkonoší? Jsme tým, který je složen z hráčů odchovaných ve třech městech, jejich nepopíratelná rivalita stran hokeje je tu nejspíš odjakživa. Jičíňáci museli "skousnout", že najednou budou hrát za novopacký tým, protože HC Čeští Letci jsou hokejovým klubem z Nové Paky a byť šlo "pouze jen" o Okresní neregistrovanou soutěž, tak přeci jenom šlo o Novou Paku.

Od první chvíle, kdy Letci vjeli na led v Lomnici, byl tento tým poskládaný z hráčů  Nové Paky, Jičína a Lomnice (v týmu byli i hráči odjinud, ale těch nebylo tolik) trnem v oku místním Lomničákům, kteří to od první do poslední sezóny dávali Letcům "pěkně sežrat". Hlášky jako táhněte si do Paky, nebyly slyšet jen ojediněle, jak na zimáku, tak v místní restauraci. Paradoxem je, že "vyháněný tým" si táhnout do Paky jaksi nemůže, protože na Pace je trnem  v oku ještě více než v samotné Lomnici.

Příkladem je situace, která se odehrála před začátkem minulé sezóny, kdy jsme se snažili tým posílit novými hráči a doplnit kádr. Jednali jsme s jedním  hráčem končícím v "A" týmu Nové Paky o tom, že bychom o něj měli zájem a dohoda byla již na spadnutí. Do chvíle, než se dozvěděl, jak svým startem za Letce padne v místě bydliště v nelibost a jaké sankce ho čekají. Na druhou stranu start za místní HC Sklepy team Nová Paka mu je požehnán. Takže takovému hráči nezbude nic jiného, než start za Letce odmítnout. Mrzí to o to víc, že se domnívám, že nikomu neškodíme, ani proti nikomu nevytváříme nějakou vlnu nevole, či zloby.

Proto už vloni jsme věděli, že změna názvu klubu je více než na místě. Název Podkrkonoší je neutrální, nikomu vadit nemusí a vystihuje lokalitu, odkud hráči v týmu převážně jsou (uvádět ještě Český Ráj by bylo příliš dlouhé).

Hokejoví bezdomovci rozhodně nejsme. Před 4 lety, když jsme se rozhodovali, do jaké soutěže nastoupíme, jsme se rozhodli správně. Lomnická okresní hokejová liga je svojí úrovní (je to můj osobní názor) nejkvalitnější soutěží co se týká síly mužstev ze špičky soutěže. A mohl bych jmenovat více důvodů, proč soutěž v Lomnici je vyjímečná, např. o perfektně vedené historii jsem se zmiňoval už roky zpátky. Je to bonus této soutěže. HC Čeští Letci z Podkrkonoší patří do Lomnice, tak se s tím Lomničáci smiřte :-)


 
Aktuální články
Letci ve své 5. sezóně v LHL získávají bronzové medaile

V sobotu 2. dubna 2016 na závěrečném večeru pořádaném v Novopackých Sklepích trenér Českých Letců Jaroslav Kozák předal týmu...

 
Martin Holoska dal Letcům připomenout doby, kdy jim sázel jeden gól za druhým. Letci titul neobhájí.

Těpeře vyhrály oba semifinálové zápasy – 4:1 a 6:1. Přestože výsledek druhého zápasu vypadá jednoznačně, tak Letci přes polovinu...

 
Jedinou trefu za Letce dává Petr Fejfar, Těpeře se ujímají vedení v SMF sérii

Do prvního zápasu semifinálové série druhého (Těpeře) se třetím (Letci) týmem LHL vstoupili Letci v té nejlepší možné sestavě a...

 
Gordie Howe Letců „Beny“ zachránil svůj tým od porážky vyrovnávacím gólem a proměněným nájezdem!
 
Zápasy
Lomnická hokejová liga | Sobota 12.03.2016, 19:45
HC Čeští Letci - Sokol Těpeře
1:6 (1:0, 0:3, 0:3)
 
Lomnická hokejová liga | Úterý 08.03.2016, 20:15
HC Čeští Letci - Sokol Těpeře
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
 
 
HC Čeští letci - kontakt: petr.cepek@centrum.cz RSS