Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Letci vyhráli i druhé finále a jsou MISTŘI!!!

02.04.2015 | Petr Čepek

O vítězi druhého finálového zápasu musely rozhodnout nájezdy a opět to byl vynikající výkon Ondřeje Barkmana, který ani v zápase s Těpeřemi, tak ani dnes neobdržel branku z jediného nájezdu!!! Ve 3. minutě první třetiny odešel na trestnou lavici kapitán Roztok Radek Pištora za napadení. Letci rozehráli v obranném pásmu soupeře přesilovkovou formaci a již po půl minutě se mohli radovat z vedení v zápase! Michalu Teichmanovi v bráně Roztok clonili tři hráči a tak mu po dělovce Jakuba Sehnoutka z vnější strany kruhu prosvištěl puk nad lapačkou ke vzdálenější tyči brány – 1:0.

Roztoky v úvodní třetině Letce přehrávaly. Jejich tlak korunoval brankou ve 12. minutě. Tomáš Marek byl před bránou Ondřeje Barkmana k nezastavení. Obehrál dva protihráče a po střele z kruhu dal gólmanovi Letců jesle – 1:1.

Ve druhé třetině Roztoky ještě víc přitlačily a zaslouženě šly do dvoubrankového vedení. Po levém křídle unikl ve 24. minutě Jiří Kadavý a na centru mu najížděl Tomáše Marek. Ten bezprostřední střelou z dálky vymetl levý růžek Barkmanovy brány – 1:2. Stalo se tak při vyloučení Jaroslava Sedláčka za nedovolené bránění. Po inkasované brance šli Letci znovu hned do oslabení. Na trestnou lavici odešel Lukáš Semecký za podražení. Ondřej Barkman kapituloval až po několik úspěšných zákrocích, když se odražený puk dostal k Luboru Buškovi, který střelou švihem ke vzdálenější tyči zvýšil během 70 vteřin již na 1:3! Při herní převaze, kterou si Roztoky od začátku zápasu vytvořily se nad houževnatým týmem Letců začala stahovat mračna. Ve 26. a 27. minutě ale odešli na trestnou lavici dva hráči Roztok za hákování – Martin Blažej a Tomáš Marek. Letcům se těsně před vypršením přesilové hry 5 na 3 podařilo skórovat. Při pokusu o vyhození puku namazal Daniel Srnský Lukášovi Semeckému. Ten okamžitě našel na druhé straně brány připraveného Martina Lepku a po jeho bezprostřední střele puk přeletěl přes padajícího Michala Teichmana ke vzdálenější tyči – 2:3. Letci dohrávali ještě přesilovou hru 5 na 4 a opět krátce před jejím vypršením se jim podařilo senzačně srovnat a rázem se vrátit do zápasu! Petr Jelínek před bránou nasměroval po střele Lukáše Semeckého puk mezi nohy Michala Teichmana – 3:3!!!

V závěrečné třetině Letci otočili zápas z 1:3 na 4:3. Stalo se tak při přesilovce, když na trestné lavici seděl Radek Pištora za podražení. Roztokům se nepodařilo puk vyhodit, při střele obránce si ho ze vzduchu doklepl na led Petr Fejfar a okamžitě pálil na bránu. Puk proletěl kolem Michala Teichmana ke druhé tyči – 4:3! Letci se ale z vedení neradovali dlouho. Uplynula pouhá minuta hry a zápas byl po drtivém tlaku Roztok opět srovnán. Martinovi Albrechtovi si nejprve obětavě lehl do střely Jakub Sehnoutek. Albrecht ho objel a následnou střelou přes Petra Fejfara dal Ondřeji Barkmanovi teploměr – 4:4.

Ke slovu přišly nájezdy. Nad Roztokama visel Damoklův meč – aby si vynutily třetí rozhodující zápas, musely na nájezdy vyhrát. Jako první jel stejně jako proti Těpeřím Dan Fišar. Nabruslil si až k Michalu Teichmanovi a pak střelou pod lapačku rozvlnil síť Roztok! Při nájezdu Martina Blažeje z Roztok si Ondřej Barkman vybruslil do strany, kam Blažej mířil a puk mu vypíchl dříve než stačil vystřelil. Ke druhým nájezdům se rozjel Martin Lepka. Pokoušel se Michala Teichmana překonat blafákem, ten ale včas roztáhl betony a puk vyrazil. Na druhé straně jel Jan Žďára. Pokusil se Ondřeje Barkmana překonat střelou k pravé tyči, gólman Letců ale jeho záměr včas vystihl. Třetí sérii rozjel z řad Letců Štěpán Dressler. Michal Teichman jeho střelu chytil do lapačky. O tom zda budou nájezdy pokračovat, nebo Letci slavit titul rozhodoval nájezd Marka Rychlovského. Před Ondřejem Barkmanem zamíchal pukem a šel na blafák. Barkman ale včas puk betonem vyrazil a mohla propuknout zlatá euforie oranžových!

Po třech letech se Letci opět dotkli lomnického hokejového nebe a v okresní soutěži vybojovali pohár pro vítěze! Tým se v těžkých chvílích dokázal semknout a i přes četná zranění se mu podařilo dostat na stupeň nejvyšší.

 
Aktuální články
Letci ve své 5. sezóně v LHL získávají bronzové medaile

V sobotu 2. dubna 2016 na závěrečném večeru pořádaném v Novopackých Sklepích trenér Českých Letců Jaroslav Kozák předal týmu...

 
Martin Holoska dal Letcům připomenout doby, kdy jim sázel jeden gól za druhým. Letci titul neobhájí.

Těpeře vyhrály oba semifinálové zápasy – 4:1 a 6:1. Přestože výsledek druhého zápasu vypadá jednoznačně, tak Letci přes polovinu...

 
Jedinou trefu za Letce dává Petr Fejfar, Těpeře se ujímají vedení v SMF sérii

Do prvního zápasu semifinálové série druhého (Těpeře) se třetím (Letci) týmem LHL vstoupili Letci v té nejlepší možné sestavě a...

 
Gordie Howe Letců „Beny“ zachránil svůj tým od porážky vyrovnávacím gólem a proměněným nájezdem!
 
Zápasy
Lomnická hokejová liga | Sobota 12.03.2016, 19:45
HC Čeští Letci - Sokol Těpeře
1:6 (1:0, 0:3, 0:3)
 
Lomnická hokejová liga | Úterý 08.03.2016, 20:15
HC Čeští Letci - Sokol Těpeře
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
 
 
HC Čeští letci - kontakt: petr.cepek@centrum.cz RSS