Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Devět Letců vydřelo první finálové vítězství nad Sokolem Roztoky!

29.03.2015 | Petr Čepek

Do prvního finálového zápasu Letci nastoupili v pouhých devíti hráčích. K rozsáhlé marodce týmu se přidali Lukáš Semecký a kapitán Letců Lukáš Karban, kteří den před tímto finále odehráli finále Jičínské okresní hokejové ligy za Divou Báru proti HC Sklepy team z Nové Paky. Přestože oslabení o tyto dva hráče bylo citelné, hrstka hráčů hnaná svými bubeníky a fanoušky dokázala proti vítězi nadstavby prakticky nemožné.

Letci se pustili do zápasu s vervou a po prvním neuznaném góle, který rozhodčí neviděli, se stejně ujali krátce po té vedení. V úvodu druhé minuty šel sedět roztocký Jiří Kadavý za nedovolené bránění a Letci dokázali početní výhodu zužitkovat. Petr Fejfar začal svoji akci za vlastní bránou, projel celým hřištěm podél mantinelu a střelou z těžkého úhlu se mu podařilo dát Michalu Teichmanovi v bráně Roztok jesle – 1:0! Letci se ale neradovali dlouho. Neuplynula ani jedna minuta a bylo srovnáno! Jan Žďára nahrával na červené zpátečkou na rozjetého Tomáše Marka, který unikl proti Ondřeji Barkmanovi sám. Po jeho střele nad pravý Barkmanův beton k tyči se začínalo od začátku – 1:1. Letci dokázali jít znovu do vedení v 19. minutě, kdy hráli přesilovku při vyloučení roztockého Romana Pistulky za hákování. Letci si předávali puk v přesilovké formaci. Jaroslav Sedláček nahrával na centru postavenému Martinovi Zikmundovi. Ten si v poklidu puk zpracoval a pak dělovkou propálil všechno co mu stálo v cestě. Michalovi Teichmanovi puk proletěl mezi nohama za čáru – 2:1.

Další branka padla ve 3. minutě druhé třetiny. Letci po té, co čelili dešti střel ze strany soupeře, přešli do protiútoku – Dan Fišar ujel po pravém křídle a dělovkou z dálky vyzkoušel pozornost Michala Teichmana. Ten puk vyrazil do strany, kde se ho zmocnil Jakub Sehnoutek. Jeho první střelu Michal Teichman vyrazil a až teprve na druhý pokus puk proletěl pod padajícím Luborem Buškem i roztockým gólmanem za čáru – 3:1. V 7. minutě Roztoky snížily. Roman Pistulka tečoval střelu Lubora Buška nad pravý beton Ondřeje Barkmana – 3:2. Krušné chvíle pro Letce přišly ve 32. minutě, kdy při vyloučení Martina Zikmunda za vražení a Jakuba Sehnoutka za podražení hrály půldruhé minuty ve třech! Letci toto dlouhé oslabení díky vynikajícímu Ondřeji Barkmanovi ustáli! Ve 39. minutě pak Marek Rychlovský nechtěně sejmul rozhodčího a akorát ve chvíli, kdy se mu ospravedlňoval se kolem něho podél mantinelu protáhl Dan Mácha. Jeho parádní trefa po střele z těžkého úhlu, kdy puk našel skulinu mezi betonem Michala Teichmana a tyčí znamenala opět navýšení vedení Letců o dvě branky!

Letci vedli 4:2 až do 47. minuty, kdy Marek Rychlovský po dorážce vlastní střely přehodil pravý beton gólmana letců – 4:3. Za necelou minutu později se povedl neuvěřitelný kousek Martinovi Lepkovi. Nejprve se zmocnil puku za Ondřejem Barkmanem, obhodil si útočícího hráče, pak dalšího a následně se na něj nalepil Jan Žďára. Po vjetí do útočného pásma Martin Lepka otočkou setřásl protihráče a střelou švihem z kruhu překvapil Michala Teichmana – 5:3! Pět minut před sirénou opět Roztoky snížily na rozdíl jediné branky. Tomáš Marek nahrával od zadního mantinelu před bránou připravenému Liborovi Buškovi. Ten střelou nad lapačku pod víko překonal Ondřeje Barkmana 5:4. V 59. minutě ujel po pravém křídle Petr Jelínek. Nejprve si obhodil Jiřího Klazara a následně byl tvrdě poslán k ledu od Martina Blažeje. Ten si před střetem povyskočil a ramenem ho knokautoval k zemi. Zákrok rozvířil emoce, které pak gradovaly v závěru zápasu. Martin Zikmund bodyčekem sundal Petra Zázvorku před střídačkou Letců, kde si pak tři hráči Roztok šli s Martinem Zikmundem vyřídit účty. Strhla se hromadná bitka, kdy měli rozhodčí plné ruce práce hráče od sebe odtrhnout. Martin Zikmund dostal dvě minuty za napadení a Pavel Zázvorka dvě minuty za hrubost. Drama pokračovalo a teprve až branka Martina Lepky 17 vteřin před sirénou přinesla klid do řad Letců a jejich fanoušků. Nejprve ujel po pravém křídle Dan Fišar, zavezl puk za bránu a odtud nahrával přijíždějícímu Martinovi Lepkovi, který okamžitou střelou nad lapačku Michala Teichmana stanovil konečný výsledek zápasu na 6:4.

Letci v devíti lidech uhráli překvapivé vítězství. Série ale pokračuje a není pochyb o tom, že Roztoky disponující kádrem zkušených hokejistů z krajských soutěží udělají vše proto, aby se série protáhla na 3 zápasy. Letci tak potřebují i ty zraněné hráče, kteří jen trochu můžou, protože nelze předpokládat, že po druhé by to v devíti lidech mohlo zase vyjít.

Další zápas se hraje v úterý 31. března od 18:00 hodin na ZS v Lomnici.

 
Aktuální články
Letci ve své 5. sezóně v LHL získávají bronzové medaile

V sobotu 2. dubna 2016 na závěrečném večeru pořádaném v Novopackých Sklepích trenér Českých Letců Jaroslav Kozák předal týmu...

 
Martin Holoska dal Letcům připomenout doby, kdy jim sázel jeden gól za druhým. Letci titul neobhájí.

Těpeře vyhrály oba semifinálové zápasy – 4:1 a 6:1. Přestože výsledek druhého zápasu vypadá jednoznačně, tak Letci přes polovinu...

 
Jedinou trefu za Letce dává Petr Fejfar, Těpeře se ujímají vedení v SMF sérii

Do prvního zápasu semifinálové série druhého (Těpeře) se třetím (Letci) týmem LHL vstoupili Letci v té nejlepší možné sestavě a...

 
Gordie Howe Letců „Beny“ zachránil svůj tým od porážky vyrovnávacím gólem a proměněným nájezdem!
 
Zápasy
Lomnická hokejová liga | Sobota 12.03.2016, 19:45
HC Čeští Letci - Sokol Těpeře
1:6 (1:0, 0:3, 0:3)
 
Lomnická hokejová liga | Úterý 08.03.2016, 20:15
HC Čeští Letci - Sokol Těpeře
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
 
 
HC Čeští letci - kontakt: petr.cepek@centrum.cz RSS